سربازی

باب

یک برنامه کمک ارتش جدید در تگزاس یک آزمایش تک سالی را در تگزاس آغاز کرد .

این برنامه که دارای نرخ و شایستگی مشابه به عنوان کمک شهریه است , هر ساله سربازان را برای پرداخت اعتبار که آن‌ها را برای زندگی پس از ارتش آماده خواهند کرد , پرداخت خواهد کرد .

زمانی که به طور کامل اجرا شد , این برنامه به سربازان امکان انتخاب از بیش از ۵۰۰ اعتبار را می‌دهد که در حال حاضر به وب سایت آنلاین فرصت‌های شغلی ارتش ارائه شده‌است .

بسیاری از این اعتبارات , نقاط تبلیغاتی ارائه می‌دهند و توسط صنعت غیرنظامی , از جمله مشاغل در مراقبت‌های بهداشتی , لوله‌کشی , فن‌آوری اطلاعات و تعمیر هواپیما شناسایی می‌شوند .

سبز ارتشی

پس از اعلام رسمی شدن این حرکت در ماه نوامبر برای تیز کردن ظاهر حرفه‌ای سربازان و اله‌ام بخشیدن به دیگران برای پیوستن به آن‌ها , یونیفرم سبک جنگ جهانی دوم برای سربازان صادر خواهد شد .

یونیفرم سبز ارتش , نمونه‌ای از یونیفرم که زمانی توسط بزرگ‌ترین نسل فرسوده شده‌است , اکنون توسط نسل امروز فرسوده خواهد شد زیرا آن‌ها خدمت را به آینده هدایت می‌کنند .

یونیفورم ارتش به لباس رسمی برای رویداده‌ای رسمی‌تر برمی‌گردد , در حالی که یونیفرم استتار عملیاتی همچنان به عنوان یک لباس رسمی وظیفه استفاده می‌شود .

یونیفرم جدید برای سربازان ثبت‌نام خنثی خواهد شد که قادر به خرید آن با کمک‌هزینه لباس خود خواهند بود .

در تابستان امسال , انتظار می‌رود که فیلدینگ با سربازانی شروع شود که به اولین تکالیف وظیفه خود می‌رسند . این یونیفرم نیز برای سربازان در آن زمان در دسترس خواهد بود . تاریخ پوشیدن اجباری برای همه سربازان به کار برده می‌شود .

رشد سایبری

همان طور که سایبری به ایفای نقش بزرگ‌تری در جنگ ادامه می‌دهد , ارتش امسال به تقویت نیروی نوظهور نگاه کرد .

در ماه مه , دو افسر اول در یک برنامه راه‌اندازی مستقیم سایبری به عنوان بخشی از یک خلبان پنج ساله سوگند یاد کردند که به داوطلبان واجد شرایط امکان ردیابی سریع افسران سایبری را می‌دهد .

رهبران سایبری برای دو برابر کردن اندازه تیم‌های سایبری از تیم‌های جنگی تیپ و ایجاد یک گردان پشتیبانی جنگی سایبری براساس درس‌های آموخته‌شده در تمرینات , تصمیم گرفتند .

نیاز به تاکید بیشتر بر جنگ الکترونیک نیز شناسایی شد . ارتش این سربازان قدیمی را در سال جاری به عنوان صفرهای سرویس در میدان جنگ سایبری قرار داد .

هدف ترکیب دارایی‌های ew به همراه قابلیت‌های عملیات‌های اطلاعاتی و سایبری در تمام رده‌های ارتش است .

تلاش‌های نیروگیری

با قدرت جدید بر تشکیلات توده ارتش , آموزش و فرماندهی ارتش در حال حاضر قصد دارد بیشتر بر روی کمپین ‌های منطقه‌ای و تبلیغات روی سکوهای پخش و رسانه‌های اجتماعی تمرکز کند تا تبلیغات تلویزیون ملی سنتی .

همچنین برنامه‌هایی برای پر کردن صف استخدام کنندگان , نقل‌مکان ایستگاه‌های استخدام به محل‌های بهتر و مهندسی مجدد فرآیند استخدام از یک مدل صنعتی که دیگر کارآمد نیست وجود دارد .

فرماندهی نیروگیری ارتش همچنین یک تیم جدید ارتش را اعلام کرد که متشکل از سربازانی خواهد بود که در بازی‌های ویدیویی آگاه هستند و می‌توانند با جوانان امروز ارتباط برقرار کنند .

این تیم برای رقابت در سطح محلی , منطقه‌ای و ملی از طرف ارتش توسعه‌یافته است . آن‌هایی که به تیم انتخاب می‌شوند در آموزش رقابتی مداوم , استخدام و تعامل با عموم به صورت روزانه مشارکت خواهند داشت .

اعضای تیم در حالی که به طور رسمی استخدام نمی‌شوند, به عنوان رابط میان دولت آمریکا و استخدام کنندگان در سراسر کشور خدمت خواهند کرد .

مدیریت استعداد

رهبران ارتش شروع به فرار از یک سیستم پرداخت منسوخ و پرسنلی کرده‌اند که فقط رتبه و شعبه را می‌بیند . آن‌ها در حال انتقال خدمت به یک رویکرد مبتنی بر مدیریت استعداد هستند .


منبع سایت سربازی

[ بازدید : 1 ]

[ جمعه 21 دی 1397 ] 15:06 ] [ حسین بی ]

[ ]

خشکشویی آنلاین خشکشویی آنلاین انجام پایان نامه سئو
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]